Évközi 3. – Isten igéjének vasárnapja

– 2023. jan. 22.

Vasárnap (01.22.)Évközi 3., Isten igéjének vasárnapja 09:00, templomLind család élő és elhunyt tagjai
18:00, templomegyházközségért
Kedd (01.24.)Szalézi Szt. Ferenc07:00, templomelhunyt Endréért
Szerda (01.25.)SZT. PÁL MEGTÉRÉSE18:00, templom
Csütörtök (01.26.)Szt. Timóteus, Szt. Titusz07:00, templom
Péntek (01.27.),Szt. Angéla18:00, templomelhunyt István Pálért
Szombat (01.28.),előesti vasárnapi szentmise18:00, Szt. Miklós kápolnaBinder család élő és elhunyt tagjaiért
Vasárnap (01.29.)Évközi 4.09:00, templomelhunyt Kokas Györgyért
18:00 templomegyházközségért

A héten a visszaáll a rendes miserend!

A szentmisék előtt fél órával, pénteken egy órával, a kezdésre jöjjenek! Vasárnap nincs gyóntatás, csak ha Ádám Miklós atya misézik, mert ezalatt Péter atya gyóntat a sekrestyében! Megbeszélés alapján külön is lehet!

Plébániai iroda heti rendje:

kedd, csütörtök 10:00-12:00

szerda, péntek 13:00-17:00

Tel.: 26/325-006; E-mail: pomaziplebania.iroda@gmail.com

• Gitáros mise (01.22., 4. vasárnap), 9-es szentmise a templomban!
  • Ökumenikus imahét záróalkalma: vasárnap (01.22.) 16.00

Helyszín: római katolikus templom

Szolgáló: Nyilas Zoltán református esperes

• Házszentelések jan 3-tól, jelentkezés a sekrestyében, irodában, telefonon is lehet, még vannak az utolsó időpontok, febr. 10-ig!
  • Közös Szentírás olvasás: péntek este a szentmise után (kb. 18:45-től) a közösségi házban.
  • Betegek kenete: betegek világnapja alkalmából a lourdes-i Szűzanya ünnepén, február 11-én szombaton 10 órakor ünnepélyes szentmise keretében lehet a templomban felvenni ezt a gyógyító szentséget azoknak a híveknek, akik idős kor, vagy tartós, komolyabb betegségben szenvednek és a szentgyónás szentségével felkészülnek! (Egyébként a súlyos beteg, különösen a haldokló testvéreinkhez, kérjük időben hívják el az atyát, hogy megerősítse őket a szentség!)
  • Jegyes kurzus: aki idén szeretne házasodni a mi plébániánkon, mielőbb jelentkezzen az irodában, vagy az irodai elérhetőségeken, mert április 14. péntek estétől ápr. 16. vasárnap ebédig lesz a jegyeskurzus képzett, tapasztalt házaspárok vezetésével, amin a feltétele az esküvőnek!

Egyéb:

• Csendes hétvége lelkigyakorlat, („Isten temploma vagytok”,1Kor3,16) a csobánkai Segítő Nővéreknél február 17. estétől – 19. kora délutánig. Jelentkezés és információ kérés: segitonoverekcsob@gmail.com! Jelentkezési határidő: február 10., lásd még plakát, és honlap: www.segitonoverek.info
  • Egyházi hozzájárulás (egyházi adó): irányérték a nettó éves jövedelem 1%-a. Befizetni évente egy összegben, vagy havi bontásban, készpénzben, ideálisan banki átutalással is lehet

Név: Pomáz Szent István Király Plébánia

Számlaszám: 11742087-20000569

Közlemény: önkéntes hozzájárulás + név és cím

(Lásd honlap: pomaziplebania.hu, a Plébánia fül alatt)!

Személyesen a sekrestyében és az irodában!

• A fokozódó járványok miatt vigyázzunk egymásra, aki köhög, kérjük, viseljen maszkot, és aki beteg, maradjon még otthon és a miseközvetítést nézze meg a honlapon, facebook oldalunkon!!