Nagyböjt 4. (Laetare – öröm)vasárnapja – 2023. márc. 19.

Vasárnap (03.19.),Nagyböjt 4.,Laetare v. (Örömvasárnap)09:00, templomélő és elhunyt családtagokért
18:00, templomelhunyt Turnherr Istvánné, Bagin Kláráért
Kedd (03.21.)07:00, templomHorváth család élő és elhunyt tagjaiért
Szerda (03.22.)18:00, templomelhunyt Kosznovszki Jánosért
Csütörtök (03.23.)07:00, templomAnnus család élő és elhunyt tagjaiért
Péntek (03.24.) urunk Születésének hírüladása (Gyümölcsoltó BA.) előesti ünnepi szentmise18:00, templomelhunyt Palik Józsefért
lelki adoptáció
Szombat (03.25.)előesti vasárnapi szentmise18:00, Szt. Miklós kápolnaelhunyt József édesapáért és elhunyt József testvérért születés és névnapjuk alkalmából
Vasárnap (03.26.)Nagyböjt 5.09:00, templom (gitáros)elhunyt Ficker Adolfért
18:00 templomcserkészcsapatunk alapításának emlékére

A hétköznapi szentmisék előtt fél órával, pénteken egy órával. Kérjük, a kezdésre jöjjenek! Vasárnap nincs gyóntatás, csak ha Ádám Miklós atya misézik, mert ezalatt Péter atya gyóntat a sekrestyében! Megbeszélés alapján külön is lehet!

Plébániai iroda heti rendje:

kedd, csütörtök 10:00-12:00; szerda, péntek 13:00-17:00

Telefon: 26/325-006; E-mail: pomaziplebania.iroda@gmail.com

• Nagyböjti tartós élelmiszer gyűjtés, sekrestyében, plébánián, karitász házban! Pénzbeli támogatást is lehet adni a karitász munkatársaknak!
  • Filmvetítés a magzati élet védelmében, Váratlan élet c. film, vasárnap (03.19.), 15:00, közösségi ház!
  • Keresztút a magzatokért, hétfő (03.20.), 17:00, templom
  • Urunk születésének hírüladása (Gyümölcsoltó Boldogasszony) pénteken (03.24.) ünnepi előesti szentmise, 18:00,

Lelki adoptálás: az ünnepi szentmise keretében lehetőség van, hogy lelkileg örökbe fogadjunk egy veszélyeztetett magzatot, egy egyszerű fogadalommal  elkötelezzük magunkat, hogy 9 hónapig egy napi rövid imát elmondunk érte, hogy megszülethessen!

• Keresztútjárás, nagyböjt péntekjein 17:15-kor a templomban, a különböző közösségek vezetésével!
  • Országos gyűjtés a szentföld javára, jövő vasárnap (03.26.), a misepersely  adomány lesz tovább küldve!
  • Egyházközségi szentségimádási nap, márc. 26., vasárnap, a 9-es szentmise utántól (kb. 09:45) 17:45-ig, szentségi áldással bezárólag. Jöjjünk minél többen, imádjuk az Urat az Oltáriszentségben, legyen mindig valaki a jelenlétében, iratkozzunk fel a kitett íven!

Későbbi, vagy egyéb hirdetés:

• Keresztút Csobánka-Szentkút felé, Péter atya vezetésével, ápr. 1-én, szombaton, 10 órakor, találkozó 9:45-kor a Plandics téren, a buszfordulónál!
  • Sokan hallották már, hogy Csobánkán leégett a Reiter család háza, sokan jelezték, hogy segíteni szeretnének, ezért számukra egy külön gyűjtést hirdetünk a szentmisék után a főbejáratnál elhelyezett külön perselyben két hét múlva vasárnap (ápr. 2-án)!
  • Szentatyánk, Ferenc pápa ápr. 28-30 -ig Magyarországra, Budapestre látogat!  A részleteket később hirdetjük!
  • Önkéntes beteglátogatói képzés a Budapesti Kórházlelkészség szervezésében, ápr. 1-én indul! Nagy szükség lenne a Kiskovácsi Kórházban is (Gálfi Béla Máltai Szakkórház) beteglátogatókra! Ehhez ad képzést ez a kurzus! Jelentkezni a Kórházlelkészség elérhetőségein (06-1/224-86-40, korlelk@gmail.com), és párhuzamosan István Lászlónál is: pomilaci70@gmail.com. Lásd még plakát!
  • Szeretetláng országos találkozó: március 25. szombat, 9 órától, Budapest, Rákosszentmihályi Főplébánia, 1161 Templom tér 3., https://szeretetlang.hu/?old=program&parent=0
  • Gyermekre vágyók lelkigyakorlata: márc. 25. szombat, Pilisszentkereszt – Esztergom, részletek és jelentkezés: https://gyermekrevagyokzarandoklata.webnode.hu/
  • Nagyböjti felajánlásokat, elhatározásokat, imákat, imaszándékokat, személyeket, ügyes-bajos dolgainkat, stb., írjuk le egy cédulára, tegyük borítékba, és helyezzük el a templomi kereszt tövében a kosárba (senki sem olvassa el!), és Húsvét vigíliáján Istennek ajánljuk fel a megszentelt tűzben elégetve!
  • Evangéliumi színező gyerekeknek: hátul az utolsó padokon! (Jutalom a sekrestyében!)
  • Húsvéti készülődés gyerekeknek, Jézus töviskoszorúját ábrázoló képre a gyerekek apró jócselekedetekért virágokat rajzolhatnak, így a Megváltó töviskoronáját virágkoszorúvá változtathatják!
  • Böjt a családban: egy papíron szempontokat találnak családi böjti gyakorlatokhoz!
  • Adóbevallások 1%, Magyar Katolikus Egyház tsz: 0011, + 1%: Szt. Miklós Alapítvány asz.:  18685310-1-13, Szt. Tarziciusz cserkészcsapat asz: 18694916-1-13, Mária Rádió, Magyar Katolikus Rádió: borítékban