Nagyböjt 2. vasárnapja – 2023. márc. 5.

Vasárnap (03.05.),Nagyböjt 2.09:00, templomSzelényi és Majtényi családok élő és elhunyt tagjaiért
18:00, templomegyházközségért
Kedd (03.07.)07:00, templomhálából gyógyulásért és az ezért imádkozókért
Szerda (03.08.)18:00, templomLászló család élő és elhunyt tagjaiért
Csütörtök (03.09.)07:00, templomelhunyt Margit édesanyáért
Péntek (03.10.)18:00, templomhálaadásul
Szombat (03.11.)előesti vasárnapi szentmise18:00, Szt. Miklós kápolnaelhunyt Bulik Istvánért és elhunyt feleségéért Czímer Máriáért és elhunyt családtagokért
Vasárnap (03.12.)Nagyböjt 3.
09:00, templom
16:00, templomNÉMET MISE!
18:00 templomegyházközségért

A hétköznapi szentmisék előtt fél órával, pénteken egy órával. Kérjük, a kezdésre jöjjenek! Vasárnap nincs gyóntatás, csak ha Ádám Miklós atya misézik, mert ezalatt Péter atya gyóntat a sekrestyében! Megbeszélés alapján külön is lehet!

Plébániai iroda heti rendje:

kedd, csütörtök 10:00-12:00; szerda, péntek 13:00-17:00

Telefon: 26/325-006; E-mail: pomaziplebania.iroda@gmail.com

• Mária Rádió Magazin!
  • Adománygyűjtés Ghánai Szalézi Gyermekvédelmi Misszió támogatására (Egy fiatal testvérünk indul szolgálatba oda most, és eljuttatja az adományokat.  A gyűjtés a templom hátuljában van!
  • Nagyböjti tartós élelmiszer gyűjtés, sekrestyében, plébánián, Karitász Házban!
  • Keresztútjárás, nagyböjt péntekjein 17:15-kor a templomban, a különböző közösségek vezetésével!
  • Német nemzetiségi szentmise lesz a kitelepítés évfordulója alkalmából márc. 12-én vasárnap 16:00 -kor (vasárnapi mise!), Heiter Róbert atya szolgálatával.

Későbbi, vagy egyéb hirdetés:

• Czestochowai (Lengyelország) egyházközségi zarándoklat, Péter atya vezetésével), ápr. 21-23. (péntek, szombat, vasárnap), autóbusszal. Jelentkezési határidő márc. 12., személyesen, vagy az elérhetőségeinken, érkezési sorrend alapján! Részletek a plakáton és a honlapon! Jelentkezés a sekrestyében, vagy a plébániai elérhetőségeken! Részvételi költség 150.000,-Ft! Kérjük, sürgősen jelentkezzenek, akik jönni szeretnének! Kevesen jelentkeztek eddig, van még hely!
  • Keresztút Csobánka Szentkúton Péter atya vezetésével, ápr. 1-én, szombaton, részletek később!
  • Jegyes kurzus: aki idén a mi templomunkban szeretne házasodni, mielőbb jelentkezzen az irodában, vagy az irodai elérhetőségeken, mert április 14. péntek estétől ápr. 16. vasárnap ebédig lesz a jegyeskurzus képzett, tapasztalt házaspárok vezetésével!
  • Önkéntes beteglátogatói képzés a Budapesti Kórházlelkészség szervezésében, ápr. 1-én indul! Nagy szükség lenne a Kiskovácsi Kórházban is (Gálfi Béla Máltai Szakkórház) beteglátogatókra! Ehhez ad képzést ez a kurzus! Jelentkezni a Kórházlelkészség elérhetőségein (06-1/224-86-40, korlelk@gmail.com), és párhuzamosan István Lászlónál is: pomilaci70@gmail.com. Lásd még plakát!
  • Szentatyánk, Ferenc pápa ápr. 28-30 -ig Magyarországra, Budapestre látogat! Később hirdetjük a részleteket!
  • Nick Vujicic, a karok és lábak nélküli prédikátor előadóestje március 11-én a budapesti Papp László Sportarénában, részletek: https://ezazanap.hu/nickvujicic2023/
  • Ez az a nap! 2023 – A Hit: zenés dicsőítő program, április 15., Veszprém Aréna: https://ezazanap.hu/ezazanap2023veszprem/
  • Nagyböjti felajánlásokat, elhatározásokat, imákat, imaszándékokat, személyeket, ügyes-bajos dolgainkat, stb., írjuk le egy cédulára, tegyük borítékba, és helyezzük el a templomi kereszt tövében a kosárba (senki sem olvassa el!), és Húsvét vigíliáján Istennek ajánljuk fel a megszentelt tűzben elégetve!
  • Evangéliumi színező hátul az utolsó padokon! (Jutalom a sekrestyében!)
  • Húsvéti készülődés gyerekeknek, Jézus töviskoszorúját ábrázoló képre a gyerekek apró jócselekedetekért virágokat rajzolhatnak, így a Megváltó töviskoronáját virágkoszorúvá változtathatják!
  • Böjt a családban, egy papíron szempontokat találnak családi böjti gyakorlatokhoz!