Húsvét 2. vasárnapja – 2013. április 7.

Fehérvasárnap – Irgalmasság vasárnapja (Elsővasárnap)

 • Ezen a napon teljes búcsú nyerhető a szokásos feltételekkel!

 • de. 1/2 10 -es szentmisén a csillaghegyi közösség kórusának vendégszolgálata

 • de. 1/2 11h, templom (sekrestye), ministráns-foglalkozás

 • du. 3h, templom, irgalmasság imaórája

 • du. 5 – e. 10h, Bp. Paulay Ede u. 2.,húsvéti program fiataloknak (locsoló vers mondó verseny, tojásdíszítő verseny, táncház, stb.), a Shalom közösség szervezésében

 • e. 1/2 7h, templom, Jézus Szíve litánia

Ápr. 8. hétfő: Urunk fogantatása, születésének hírüladása ünn. (Gyümölcsoltó Boldogasszony) – a a nagyhét és húsvét nyolcada miatt átevődött erre a napra.

 • Változás! Szentmise csak este 6h, templom, ezen belül lelki adoptálás!

A Családos Munkacsoport a Szeretetláng csoporthoz kapcsolódva, lelki gyermekvállalásra hív mindenkit! Ennek lényege, hogy Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepétől kezdve 9 hónapon át, napi imában hordozunk egy már megfogant, de veszélyben lévő magzatot. A plakáton minden részletet megtalálható. Jó lenne, ha minél többen tudnánk csatlakozni ehhez a kezdeményezéshez!

 • Az engesztelő imaóra az esti mise miatt szintén áttevődik du. 5h -ra, amelyet erre a szándékra ajánlunk fel!

Ápr. 8-9. (hétfő, kedd):

 • Iskolai beiratkozás ( 1. osztály) – válsztható hit- és erkölcstan!

Kérjük a kedves katolikus szülőket válasszák a katolikus hit – és erkölcstan tantárgyat, hogy gyermekeik hitünk tanítása szerint nevelkedhessenek, támogatást kapjanak a hitből gyökerező erkölcsi nevelésben! Ezúton kérjük, hogy buzdítsák szülőtársaikat ennek a fontos lehetőségnek a kihasználására! (4. osztályosok szüleinek nyilatkozata az 5. osztályos hit- és erkölcstanról: május 21.) Felmenő rendszerben, minden évben nyilatkozni kell! (Plakát! Szórólap!)

Ápr. 9. kedd

 • du. 5h, templom, ünnepélyes rózsafüzér

 • e. 6h, igeliturgia áldoztatással

Ápr. 10. szerda

 • (rendhagyó módon!), e. 8h, közösségi ház  Házas esték

Téma: párbeszéd a házasságban

Ápr. 12. péntek

 • e. 7h, plébánia pince, „Szív-közelben” beszélgetéssorozat, vendég: Madari Gyula (Makrovilág idegenvezető), plakát!

Szombat és vasárnap az esti misék 7h -kor kezdődnek!

Ápr. 14. Húsvét 3. vasárnapja

 • de. 11h, Szt. Miklós kápolna, gitáros mise

Későbbi programok

 • Ápr. 18. csütörtök, e. 6h, Pomázi Művelődési Ház és Könyvtár, Eperje Károly est, lásd plakát!

 • Ápr. 19-21 (péntek du. vasárnap du.), közösségi ház: Fülöp – kurzus!

Jézus, ahogy Galilea felé menet akkor Fülöpöt, bennünket is minden nap megszólít, „Kövess engem!”. De, ahogy Fülöp megszólította Natanaelt: „Gyere és lásd!”, most úgy szólítlak meg Benneteket is a Fülöp kurzusra. Bár a jelentkezési határidő már lezárult, de még néhány hely van. Ezt a kurzust nekünk a mi közösségünk részére, a magunk épülésére szervezzük. Hátul vannak még jelentkezési lapok, tessék megragadni az alkalmat, elfogadni a meghívást. Ne tegyünk úgy, mint a királyi menyegzőről szóló példabeszéd vendégei, hogy visszautasítjuk, elhárítjuk magunktól a meghívást!

 • Ápr. 20. szombat (változás!), r. 7h, HÉV-állomás híd, patak takarítás

 • Ápr. 27-én Pomáz város zarándoklata Mátraverebély-Szentkútra.

Részletek a plakáton, és Lengyelné Évánál!

Kérjük a jelentkezéseket mielőbb leadni!