Évközi 32. – 2022. nov. 6.

Vasárnap (11.06.),évközi 32.09:00 templomAle és Tóth családok elhunyt tagjaiért
 18:00 templomelhunyt Szakál Antal atyáért és az egyházközségért
Kedd (11.08.)07:00, templomhálaadás nyolcadik házassági évforduló alkalmából
Szerda (11.09.) Lateráni Bazilika felszentelése18:00, templomTuza és Bódis családok elhunyt tagjaiért
Csütörtök (11.10.) Nagy Szt. Leo07:00, templomelhunyt Varga Lászlóért, élő és elhunyt családtagokért, elhunyt Rácz Józsefért és elhunyt családtagokért, elhunyt Pethőné Ilonáért
 18:00, templomnémet nemzetiségi mise
Péntek (11.11.) Szt. Márton18:00, templomhálaadás gyermekekért
Szombat (11.12.)előesti vasárnapi szentmise18:00, kápolnaegyházközségért
Vasárnap (11.13.) évközi 33.09:00, templomgitároselhunyt Király Istvánné Anna
18:00 templomZöld és Fülöpp családok élő és elhunyt tagjaiért

GYÓNTATÁS

A szentmisék előtt fél órával, péntekenként 17:00-17:45 a sekrestyében!!

Kérjük a kezdő időpontra jöjjenek! Vasárnap nincs gyóntatás, csak ha Ádám Miklós atya misézik, mert ezalatt Péter atya gyóntat a sekrestyében! Megbeszélés alapján külön is lehet!

Plébániai iroda (normál) rendje: kedd, csütörtök 10:00-12:00; szerda, péntek 13:00 – 17:00! Telefon: 26/325-006; E-mail: pomaziplebania.iroda@gmail.com

• November 6-án vasárnap szentmise lesz Szakál Antal atyáért, egykori plébánosunkért, halála évfordulója alkalmából, melyen a Szt. Cecília kórus énekel.
  • A borítékban listán leadott elhunytakért (fizetség nélkül!) novemberben az összes szentmisét felajánljuk!
  • Teljes búcsú az elhunytakért november 1-től 8-ig

(Ekkor csak a tisztítótűzben szenvedő lelkek javára ajánlható fel  a teljes búcsú, egy-egy személyért, egy-egy felajánlás!)

Az a hívő ajánlhatja fel, aki a kegyelem állapotában van (szentgyónás, szentáldozás):

• áhítatos lélekkel temetőt látogat, és imádkozik egy elhunytért (mind a nyolc napon elnyerhető)!
  • halottak napján, nov. 2-án, vagy Mindenszentek napján, templomot, vagy kápolnát látogat, és imádkozik egy Miatyánkot, Hiszekegyet!
  • Német nemzetiségi szentmise, nov. 10-én (csütörtök) este 18.00-kor a templomban. Ettől függetlenül reggel is lesz szentmise!
  • Márton napi ünnepség a Német Nemzetiségi Iskola szervezésében nov.11. péntek 17:00-17:30, templom!
  • Márton nap a pincében, szeretettel hívunk mindenkit egy kis Márton napi libázásra, borozgatásra, nov. 11-én este 19:00-kor a plébánia pincébe! Kérjük jelezzenek vissza a darits.gyula@gmail.com címre!

Örömmel fogadjuk, ha egy kis ennivalót, innivaló, vörösbort, és jó kedvet is hoznak magukkal! A fűtés közös költségére is kérünk egy kis hozzájárulást!

• Gitáros mise (2.) vasárnap (11.13.), 9-es mise!

Egyéb:

• Felnőtt szentségi felkészítő (keresztség, elsőáldozás, bérmálás)  (katekumenátus), még lehet csatlakozni, várjuk a jelentkezőket, következő alkalom nov. 11. péntek, 19:00, Plébánia!
  • A 30 éve működő Szent Cecília Kórusnak sok idős tagja van, ezért kérnénk a különböző egyházi csoportok jó hangú tagjait, valamint a közelmúltban Pomázra költözött testvéreket, akik jó hallás és a szép hang talentumát kapták a Jóistentől, kamatoztassák azt, és kapcsolódjanak be a Kórus munkájába. Énekpróbát szerdánként 18:00-20:00 óra között tartunk a templom melletti közösségi házban. Közeleg az új egyházi év, ilyenkor legideálisabb kórustaggá válni, hisz énekeinkkel végigkísérjük az egyházi év ünnepeit, hozzásegítve a híveket az adott ünnep lelki elmélyítéséhez!
  • Újítsd meg csodáidat! Lelki hétvége a Cor et Lumen Christi közösség szervezésében (tanítások, dicsőítés, Tűz és Fény szentségimádás, közbenjáró ima, ima csodás gyógyulásokért), dec. 3-4., Budapest, Szt. Margit Gimnázium Sportcsarnok. Plakát! Jelentkezés: https://www.ujitsdmegcsodaidat.org
  • Esztergom Budapest főegyházmegyei magazin megjelent! A templomban a polcon található!