Karácsony – 2022. dec. 25. (vasárnap)

KARÁCSONY (12.25., vasárnap)00:00, templomegyházközségért
09:00, templom
18:00 templom
Hétfő (12.26.), Szt. István első vértanú08:00, templomhálából névnap alkalmából
Kedd (12.27.), Szt. János apostol18:00, templomelhunyt Szerecz Jánosért
Szerda (12.28.) Aprószentek18:00, templomhálából a világra jöttmagzatokért és a lelki adoptálásért
Péntek (12.30.), Szent Család ünnepe18:00, templomhálából az évfordulós házaspárokért
Szombat (12.31.), előesti, Mária Isten anyja főünn.18:00, templomév végi hálaadás
MÁRIA ISTEN ANYJA, Újév (2023.01.01., vasárnap)09:00, templomegyházközségért
18:00 templom

A szentmisék előtt fél órával, pénteken egy órával, a kezdésre jöjjenek! Vasárnap nincs gyóntatás, csak ha Ádám Miklós atya misézik, mert ezalatt Péter atya gyóntat a sekrestyében! Megbeszélés alapján külön is lehet!

Plébániai iroda heti rendje: csak péntek 13:00 – 17:00!

Tel.: 26/325-006; E-mail: pomaziplebania.iroda@gmail.com

• Áldott, szent Karácsonyt! Köszönet mindazoknak, akik bármivel is segítették előkészíteni, széppé tenni az ünnepet!
  • Mária Rádió Magazin (osztás 09:00, 18:00-as miséken!)
  • Karácsony másnapján, Szt. István diakónus első vértanú ünnepe, dec. 26-án csak reggel 8-kor lesz szentmise!
  • Szt. János apostol ünnepe, dec. 27-én (kedden) este 18 órakor lesz a szentmise borszenteléssel. Hozzák el a boraikat! Utána a közösségi házban borozgatás, zenés éneklés, beszélgetés is lesz! Várunk mindenkit nagy szeretettel!
  • Aprószentek ünnepén, dec. 28-án szerdán  este 17 órakor hálaadó imaóra lesz a megszülethetett magzatokért, és utána 18 órakor lesz a szentmise, ami hálaadás a lelki adoptálás kegyelmi hatásaiért!
  • Csütörtökön (12.29.) szabadnap miatt nem lesz szentmise!
  • Szent Család ünnepe idén dec. 30-án, pénteken lesz! Az esti 18 órás szentmisén Péter atya megáldja a jubiláns házaspárokat családostul. Kérjük az évfordulósok  előre jelentkezzenek az elérhetőségeinken, vagy személyesen!
  • Év végi hálaadó imaóra, dec. 31. szombat, 17:00-kor, utána 18:00 -kor hálaadó szentmise a templomban, Te Deum és rövid statisztikai beszámoló!

(A Szt. Miklós kápolnában ekkor nem lesz szentmise!)

• Újév, Mária Istenanyaságának parancsolt főünnepe, vasárnapi miserend!
  • Jan. 2-án nem lesz szentmise, ezután újra a rendes miserend lép érvénybe!
  • Házszentelések jan 3-tól, jelentkezés a sekrestyében!

Egyéb:

• Egyházi hozzájárulás (egyházi adó):  közeleg az év vége, aki még nem fizette be egyházi hozzájárulását, kérjük tegye meg! Irányérték a nettó éves jövedelem 1%-a. Lehet személyesen a sekrestyében, irodában, vagy csekken és banki átutalással is (lásd a honlapon)!
  • Év kezdő csendes hétvége lelkigyakorlat a Segítő Nővéreknél Csobánkán, jan. 6-8. (péntek – vasárnap), lásd plakát!

Jelentkezés: segitonoverekcsob@gmail.com

• Petrás Mária, lánya Alina keramikus művészek és Kontur András szobrászművész közös kiállítása látható a Teleki-Wattay Kastélyban!