Évközi 4. vasárnap – 2023. jan. 29.

 MISEREND, MISESZÁNDÉKOK

Vasárnap (01.29.)Évközi 4.09:00, templomelhunyt Kokas Györgyért
18:00, templomegyházközségért
Kedd (01.31.)Bosco Szt. János07:00, templomélő és + testvérekért: Emmáért, Jánosért, Marikáért, Gizelláért
Szerda (02. 01.)18:00, templomelhunyt Kuthy Ferencné Török Irénért
Csütörtök (02.02.)URUNK BEMUTATÁSA18:00(!), templomelhunyt Lengré Norbertért
Péntek (02.03.),Szt. Balázs18:00, templomelhunyt Nagy Balázsért
Szombat (02.04.),előesti vasárnapi szentmise18:00, Szt. Miklós kápolnaVarga család elhunyt tagjaiért
Vasárnap (02.05.)Évközi 5.09:00, templomegyházközségért
18:00 templomelhunyt id. Fidler Józsefért és családja élő tagjaiért

GYÓNTATÁS:

A szentmisék előtt fél órával, pénteken egy órával, a kezdésre jöjjenek! Vasárnap nincs gyóntatás, csak ha Ádám Miklós atya misézik, mert ezalatt Péter atya gyóntat a sekrestyében! Megbeszélés alapján külön is lehet!

Plébániai iroda heti rendje: 

kedd, csütörtök 10:00-12:00

szerda, péntek 13:00-17:00

Tel.: 26/325-006; E-mail: pomaziplebania.iroda@gmail.com

Heti hirdetések:

 • Mária Rádió Magazin osztás!
 • Adoremus!
 • Házszentelések jan 3-tól, jelentkezés a sekrestyében, irodában, telefonon is lehet, még vannak az utolsó időpontok, febr. 10-ig!
 • Urunk bemutatása – Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepe, febr. 2., ünnepi szentmise este 18:00 (reggel nem lesz mise!), előtte 17:00-tól Szeretetláng imaóra, a mise végén szeretet-láng osztás!
  • Elsőcsütörötki szentségimádás 19:00-20:00!
 • Elsőpéntek, Szt. Balázs ünnepe
  • Betegellátás
  • Gyóntatás (17:00-17:45, sekrestye)
  • Jézus Szíve litánia ünnepélyesesn
  • Balázs-áldás a szentmisén
 • Elsőszombati Szeretetláng imaóra, 17:00-18:00, templom

Későbbi, vagy egyéb hirdetés:

 • Csendes hétvége lelkigyakorlat, („Isten temploma vagytok”, 1Kor3,16) a csobánkai Segítő Nővéreknél február 17. péntek estétől – 19. vasárnap kora délutánig. Jelentkezés és információ kérés: segitonoverekcsob@gmail.com! Jelentkezési határidő: február 10., lásd még plakát, és honlap: www.segitonoverek.info
 • Betegek kenete: betegek világnapja alkalmából a lourdes-i Szűzanya ünnepén, február 11-én szombaton 10 órakor ünnepélyes szentmise keretében lehet a templomban felvenni ezt a gyógyító szentséget azoknak a híveknek, akik idős kor, vagy tartós, komolyabb betegségben szenvednek és a szentgyónás szentségével felkészülnek! Ha valakinek a szállításban segítségre van szüksége, kérjük jelezzék!

Egyébként szükség esetén a súlyos beteg, különösen a haldokló testvéreinkhez, kérjük időben hívják el az atyát, hogy megerősítse őket a szentséggel, ezt  bármikor  lehet, az elérhetőségeinken, vagy személyesen jelezzék!

 • Plébániai lelki nap, „Örömre vagyunk teremtve” címmel, február 25-én szombaton délelőtt 9 órától az esti szentmisével bezárólag. Lelki vezető Dr. Rumszauer Miklós atya (Kaposvárról, aki már volt nálunk korábban!) és Mogda Péter atya, helyszín a zeneiskola hangverseny terme. Jelentkezés a kitett íveken, vagy a plébániai elérhetőségeken febr. 20-ig! adományt, az agapéhoz sütit, üdítőt köszönettel fogadunk. Lásd még plakát! (Ekkor nem lesz a Szt. Miklós kápolnában mise!)
 • Erdő Péter bíboros atya március 4-én elsőszombati rózsafüzért végez nálunk  és utána a szentmisét is ő mutatja be templomunkban. Jöjjünk minél többen, imádkozzunk együtt főpásztorunkkal a magyar ifjúságért és a családokért! A szentmise gitáros mise lesz! (Ekkor a kápolnában szintén nem lesz mise!)
 • Jegyes kurzus: aki idén szeretne házasodni a mi plébániánkon, mielőbb jelentkezzen az irodában, vagy az irodai elérhetőségeken, mert április 14. péntek estétől ápr. 16. vasárnap ebédig lesz a jegyeskurzus képzett, tapasztalt házaspárok vezetésével, amin a feltétele az esküvőnek!
 • Czestochowai egyházközségi zarándoklat (Péter atya vezetésével, Babos Gábor szervezésében), ápr. 21-23. (péntek-vasárnap), autóbusszal. Jelentkezési határidő márc. 12., személyesen, vagy az elérhetőségeinken, érkezési sorrend alapján! Részletek a plakáton és a honlapon!
 • Egyházi hozzájárulás (egyházi adó): irányérték a nettó éves jövedelem 1%-a. Befizetni évente egy összegben, vagy havi bontásban, készpénzben, ideálisan banki átutalással is lehet Név: Pomáz Szent István Király Plébánia Számlaszám: 11742087-20000569 Közlemény: önkéntes hozzájárulás + név és cím (Lásd honlap: pomaziplebania.hu, a Plébánia fül alatt)! Személyesen a sekrestyében és az irodában is lehet!