Urunk megkeresztelkedésének ünnepe – 2023. jan. 8. (vasárnap)

 MISEREND, MISESZÁNDÉKOK

Vasárnap (01.08.), UUrunkrunk megkeresztelkedése 09:00, templomelhunyt Hugyacsek Lászlóné Máriáért temetése alkalmából
18:00, templomegyházközségért
Kedd (01.10.), 07:00, templomgyógyulásért
Szerda (01.11.)18:00, templomelhunyt Szilárdfy Zoltán atyáért, halálának ötödik évfordulója alkalmából
Csütörtök (01.12.)07:00, templomtisztítótűzben szenvedőkért
Péntek (01.13.)Szt. Hiláriusz (Vidor)18:00, templomelhunyt Láng Józsefért
Szombat (01.14.), előesti vasárnapi szentmise18:00, Szt. Miklós kápolnagyógyulásért
Vasárnap (01.15.)Évközi 2.09:00, templomelhunyt Ilona édesanyáért
18:00 templomegyházközségért

GYÓNTATÁS:

A szentmisék előtt fél órával, pénteken egy órával, a kezdésre jöjjenek! Vasárnap nincs gyóntatás, csak ha Ádám Miklós atya misézik, mert ezalatt Péter atya gyóntat a sekrestyében! Megbeszélés alapján külön is lehet!

Plébániai iroda heti rendje: 

kedd, csütörtök 10:00-12:00

szerda, péntek 13:00-17:00

Tel.: 26/325-006; E-mail: pomaziplebania.iroda@gmail.com

Heti hirdetések:

  • Gitáros misék, 2. és 4. vasárnap (most 01.08., 01.22.), 9-es szentmisék a templomban!
  • Házszentelések jan 3-tól, jelentkezés a sekrestyében!
  • Az ökumenikus imahét jövő vasárnap (01.15.) kezdődik, az első alkalom akkor délután 16.00-kor a református templomban lesz. A részletes programot a jövő hétvégén hirdetjük, a mi alkalmaink a rákövetkező csütörtökön (01.19.) és vasárnap (01.22.) lesznek!

Egyéb:

  • Fokozódnak a különböző járványok most a téli időben. Kérjük, hogy, aki beteg, viseljen maszkot, vagy aki komolyabban köhög, akkor még maradjon otthon és a közvetítéseken keresztül nézze a szentmiséket (plébánia honlap: pomaziplebania.hu, vagy a plébánia facebook oldalán (pomaziplebania)! Kérjük azt is, hogy a békeköszöntés még az egymás felé való meghajtás legyen! Köszönjük a megértést!
  • A heti és havi ima-alkalmakra így év elején szeretnénk buzdítani a híveket, pl. a csütörtöki engesztelő imaóra, pénteki ünnepélyes rózsafüzér, elsőcsütörtöki gitáros szentségimádás, elsőpénteki Jézus Szíve litánia, elsőszombati szeretetláng imaóra, a magzatokért végzett imaóra harmadik hétfőnként, gitáros dicsőőőítés és közbenjárás a harmadik vasárnapon!
  • Megkezdődik az évközi idő első szakasza. Szétbontásra kerül a templom melletti szép betlehem is. Köszönetet szeretnénk mondani az alkotóknak, Almási Gábornak, Reischl Andrásnak, Petrovics Attilának, Károly Róbert Györgynek, Molnár Gézának, Banadics Mártinak, Páll Szilárdnak, Tivorán Jánosnak, László Andrásnak! Ugyancsak köszönet a kinti adventi koszorúért Szerecz Lászlónak és Áginak, és Wertán Kingának!
  • Egyházi hozzájárulás (egyházi adó): irányérték a nettó éves jövedelem 1%-a. Lehet személyesen a sekrestyében, irodában, vagy csekken és banki átutalással is (lásd a honlapon)!