Évközi 7. vasárnap – 2023. febr. 19.

 MISEREND, MISESZÁNDÉKOK

Vasárnap (02.19.),Évközi 7.09:00, templomelhunyt édesapáért
18:00, templomelhunyt Bajusz Józsefért
Kedd (02.21.) Damiáni Szent Péter pp.07:00, templomtisztítótűzben szenvedő lelkekért
HAMVAZÓSZERDA (02. 22.)19:00, templomelhunyt Lászlóért
Csütörtök (02.23.)07:00, templomélő és elhunyt családtagokért
Péntek (02.24.)Szt. Mátyás apostol18:00, templomelhunyt János barátért
Szombat (02.25.), előesti vasárnapi szentmise18:00, TEMPLOM!egyházközségért
Vasárnap (02.26.)Nagyböjt 1.09:00, templomelhunyt Gyenes Miklós és elhunyt felesége Máriáért temetésük alkalmából
18:00 templomegyházközségért

GYÓNTATÁS:

A szentmisék előtt fél órával, pénteken egy órával, a kezdésre jöjjenek! Vasárnap nincs gyóntatás, csak ha Ádám Miklós atya misézik, mert ezalatt Péter atya gyóntat a sekrestyében! Megbeszélés alapján külön is lehet!

Plébániai iroda heti rendje: 

kedd, csütörtök 10:00-12:00; szerda, péntek 13:00-17:00

Telefon: 26/325-006; E-mail: pomaziplebania.iroda@gmail.com

Heti hirdetések:

 • Szerelmesek miséje a Házasság Hete alkalmából, február 19-én a 9-es gitáros szentmise lesz, melyre hívunk, várunk minden szerelmes – jegyes és házaspárt!
 • Imaóra a magzatokért, hétfő, 17:00, templom
 • Hamvazószerda, szentmise 19:00-kor, templom, hamvazás a misében, és a követő vasárnapon is (02.26.) a mise végén! Szigorú böjti nap, 14 évtől hústilalom, 18-60 évig háromszori étkezés, ebből egyszeri jóllakás, betegek felmentve!
 • Keresztút-járás, nagyböjt péntekjein 17:15-kor a templomban, különböző közösségek vezetésével. Kérjük a közösségek vezetőit, jelentkezzenek és vállaljanak egy-egy alkalmat!
 • Hangos Szentírás olvasás, péntek, 18:45, közösségi ház
 • Plébániai lelki nap („Örömre vagyunk teremtve” címmel) február 25-én szombaton délelőtt 9 órától (8:30-tól gyülekező) az esti templomi gitáros szentmisével bezárólag. Péter atya és Dr. Rumszauer Miklós atya lelki vezetésével, helyszín a Zeneiskola hangversenyterme. Jelentkezés a sekrestyében, vagy a plébániai elérhetőségeken febr. 20-ig, lehet még jelentkezni! Adományt, az agapéhoz sütit, üdítőt köszönettel fogadunk. Lásd még plakát! (Ekkor nem lesz a Szt. Miklós kápolnában szentmise!)
 • Gyűjtés a katolikus iskolák javára, jövő vasárnap (02.26.) és szombat este is, a mise persely adományok lesznek továbbküldve!

Későbbi, vagy egyéb hirdetés:

 • Erdő Péter bíboros atya március 4-én 17:30-kor elsőszombati rózsafüzért végez nálunk  és utána a szentmisét is ő mutatja be templomunkban. Jöjjünk minél többen, imádkozzunk együtt főpásztorunkkal a magyar ifjúságért és a családokért! A szentmise gitáros mise lesz!

(Ekkor szintén nem lesz a kápolnában  mise! Megértésüket köszönjük!)

 • Czestochowai egyházközségi zarándoklat (Péter atya vezetésével, Babos Gábor szervezésében), ápr. 21-23. (péntek, szombat, vasárnap), autóbusszal. Jelentkezési határidő márc. 12., személyesen, vagy az elérhetőségeinken, érkezési sorrend alapján! Részletek a plakáton és a honlapon! Jelentkezés a sekrestyében, vagy a plébániai elérhetőségeken! Részvételi költség 150.000,-Ft!
 • Jegyes kurzus: aki idén a mi templomunkban szeretne házasodni, mielőbb jelentkezzen az irodában, vagy az irodai elérhetőségeken, mert április 14. péntek estétől ápr. 16. vasárnap ebédig lesz a jegyeskurzus képzett, tapasztalt házaspárok vezetésével!
 • Hétköznapok lelkigyakorlata nagyböjtben: a lelkigyakorlat napi fél óra imaidőből áll otthon, és heti egy csoportos találkozóból, ami keddenként lenne  a Nino házban, téma : Minden érzékünkkel Istent tapasztalni, vezetője Adolfné Szelezsán Edit, jelentkezés:  aszedit@tambitura.hu