Nagyböjt 3. vasárnapja – 2023. márc. 12.

Vasárnap (03.12.)Nagyböjt 3.09:00, templomKipke Tamás gyógyulásáért
16:00, templomNÉMET MISE!
18:00, templomegyházközségért
Kedd (03.14.)07:00, templom
Szerda (03.15.)18:00, templomelhunyt Kiss Kiráért és élő családtagokért
Csütörtök (03.16.)07:00, templom
Péntek (03.17.)18:00, templomszülőkért
Szombat (03.18.)előesti vasárnapi szentmise18:00, Szt. Miklós kápolnaegyházközségért
Vasárnap (03.19.),Nagyböjt 4.,Laetare v. (Örömvasárnap)09:00, templomélő és elhunyt családtagokért
18:00 templomelhunyt Turnherr Istvánné, Bagin Kláráért

A hétköznapi szentmisék előtt fél órával, pénteken egy órával. Kérjük, a kezdésre jöjjenek! Vasárnap nincs gyóntatás, csak ha Ádám Miklós atya misézik, mert ezalatt Péter atya gyóntat a sekrestyében! Megbeszélés alapján külön is lehet!

Plébániai iroda heti rendje:

kedd, csütörtök 10:00-12:00; szerda, péntek 13:00-17:00

Telefon: 26/325-006; E-mail: pomaziplebania.iroda@gmail.com

• Német nemzetiségi szentmise lesz a kitelepítés évfordulója alkalmából márc. 12-én vasárnap 16:00-kor (vasárnapi mise!), Heiter Róbert atya szolgálatával.
  • Nagyböjti tartós élelmiszer gyűjtés, sekrestyében, plébánián, Karitász Házban!
  • Keresztútjárás, nagyböjt péntekjein 17:15-kor a templomban, a különböző közösségek vezetésével!
  • Cserkész teljesítménytúra: márc. 18. szombat, részletek: https://937.cserkesz.hu/teljesitmenytura/
  • Filmvetítés a magzati élet védelmében, Váratlan élet c. film, jövő vasárnap (03.19.), 15:00, közösségi ház!

Későbbi, vagy egyéb hirdetés:

• Keresztút Csobánka Szentkúton Péter atya vezetésével, ápr. 1-én, szombaton, részletek később!
  • Jegyes kurzus: aki idén a mi templomunkban szeretne házasodni, mielőbb jelentkezzen az irodában, vagy az irodai elérhetőségeken, mert április 14. péntek estétől ápr. 16. vasárnap ebédig lesz a jegyeskurzus képzett, tapasztalt házaspárok vezetésével! Jelentkezési határidő: márc. 19.!!!
  • Önkéntes beteglátogatói képzés a Budapesti Kórházlelkészség szervezésében, ápr. 1-én indul! Nagy szükség lenne a Kiskovácsi Kórházban is (Gálfi Béla Máltai Szakkórház) beteglátogatókra! Ehhez ad képzést ez a kurzus! Jelentkezni a Kórházlelkészség elérhetőségein (06-1/224-86-40, korlelk@gmail.com), és párhuzamosan István Lászlónál is: pomilaci70@gmail.com. Lásd még plakát!
  • Szentatyánk, Ferenc pápa ápr. 28-30 -ig Magyarországra, Budapestre látogat!  A részleteket később hirdetjük!
  • Szeretetláng országos találkozó: március 25. szombat, 9 órától, Budapest, Rákosszentmihályi Főplébánia, 1161 Templom tér 3., https://szeretetlang.hu/?old=program&parent=0
  • Gyermekre vágyók lelkigyakorlata: márc. 25. szombat, Pilisszentkereszt – Esztergom, részletek és jelentkezés: https://gyermekrevagyokzarandoklata.webnode.hu/
  • Nagyböjti felajánlásokat, elhatározásokat, imákat, imaszándékokat, személyeket, ügyes-bajos dolgainkat, stb., írjuk le egy cédulára, tegyük borítékba, és helyezzük el a templomi kereszt tövében a kosárba (senki sem olvassa el!), és Húsvét vigíliáján Istennek ajánljuk fel a megszentelt tűzben elégetve!
  • Evangéliumi színező gyerekeknek: hátul az utolsó padokon! (Jutalom a sekrestyében!)
  • Húsvéti készülődés gyerekeknek, Jézus töviskoszorúját ábrázoló képre a gyerekek apró jócselekedetekért virágokat rajzolhatnak, így a Megváltó töviskoronáját virágkoszorúvá változtathatják!
  • Böjt a családban: egy papíron szempontokat találnak családi böjti gyakorlatokhoz!