Úrnapja (vasárnap) – 2023. jún. 11.

MISEREND, MISESZÁNDÉKOK

Úrnapja, vasárnap (06.11.)

TE DEUM, KÖRMENET

09:00, templom

(gitáros)

egyházközségért
18:00, templom élő és elhunyt családtagokért
Kedd (06.13.), Páduai Szt. Antal 07:00, templom Igeliturgia áldoztatással
Szerda (06.14.) 18:00, templom elhunyt Antóniáért és elhunyt tanárokért
Csütörtök (06.15.) 

Árpád-házi B. Jolán

07:00, templom
Péntek (06.16.),

JÉZUS SZENT SZÍVE főünnep

18:00, templom elhunyt szülőkért
Szombat (06.17.), 

előesti vasárnapi,

(Szűz Mária szeplőtelen Szíve)

18:00, Szt. Miklós kápolna Szollár család élő és elhunyt tagjaiért
Vasárnap (06.18.),

Évközi 11.

09:00, templom elhunyt Editért
18:00, templom egyházközségért

GYÓNTATÁS:

A szentmisék előtt fél órával! Pénteken 17:00, vasárnap 9:00 akkor, ha Ádám Miklós atya misézik! Megbeszélés alapján is lehet!

Heti imaórák a templomban:

 • engesztelő imaóra, csütörtök 7:30 – 8:30
 • ünnepélyes rózsafüzér, péntek 17:00 – 17:30

Havi imaórák a templomban:

 • elsőcsütörtöki gitáros szentségimádás, 19:00 – 20:00
 • elsőpénteki Jézus Szíve ünnepélyes litánia 17:40 – 17:50
 • elsőszombati Szeretetláng imaóra, 17:00 – 18:00
 • imaóra a magzatokért, harmadik hétfő 17:00 – 18:00

Plébániai iroda: 

kedd, csütörtök 10:00 – 12:00; szerda, péntek 13:00 – 17:00 

T: 26/325-006; E-mail: pomaziplebania.iroda@gmail.com

Heti hirdetések:

 • Úrnapi gitáros szentmise körmenettel, utána közösségi nap

A 9 órai szentmisén a pedagógusok áldást kapnak, majd körmenet, utána a plébániakertben sok program vár ránk. A kisebbeknek közös játékok, kézműveskedés, célbadobás, fogócskák, kötélhúzás, a nagyobbaknak röplabda, méta, foci, tollas. A felnőtt korosztály részére filmklub, beszélgetés, közös kártya és társasjátékok, és természetesen az elmaradhatatlan röplabda és foci.

12:00-kor várunk mindenkit egy tál meleg étellel

Az ebédet követően folytatódik a közös délután játékkal, beszélgetéssel.

Kérünk benneteket, hogy már a mise után csatlakozzatok hozzánk, hogy minél jobban megismerhessük egymást! Nagyon várjuk a családokat, egyedülállókat, idősebbeket, biztosan mindenki talál magának érdekes programot, szövődhetnek új kapcsolatok, ismeretségek.

Különösen szeretettel hívjuk templomunk új tagjait, akik mostanában költöztek városunkba, és a cserkész és hittanos gyerekek szüleit. Az ebédhez hozzatok tányért, kanalat, poharat magatoknak NÉVVEL ELLÁTVA, hogy vigyázzunk a környezetünkre, ne dobjuk el a műanyag étkészletet!

Hálásan köszönjük, ha a közös ebédhez, ki-ki lehetősége szerint anyagilag is hozzájárul (a helyszínen lesz erre mód). Örömmel fogadjuk a sütemény, gyümölcs, palacsinta adományokat – ezeket a szentmise előtt a plébániára hozzátok. Anyagi okokból senki ne maradjon otthon! Gyertek, várunk!

Későbbi, vagy egyéb hirdetés:

 • Egyházközségi Tábor

Idei egyházközségi táborunkat júl. 20 és 23 között tartjuk a pomázi plébánián, bejárós formában. Ebben az évben arról gondolkodunk közösen, hogy mit kezdünk azzal az erővel, amivel az egyházon, egyházközségen belül gyarapodtunk imák, bibliaolvasás és a testvéri körben tartott megannyi program által? Viszünk-e magunkkal valamit ebből az örömből, erőből a világba, azok felé, akiknek szükséges van hitre, erőre, támogatásra, segítségre?

A részletek és a jelentkezési felület elérhető itt: https://www.jnet.hu/tabor/ vagy a Plébánia honlapjáról (www.pomaziplebania.hu). A június 25-ig jelentkezők és a tábori költséget befizetők 15 % kedvezményt kapnak a végösszegből. Anyagi problémák miatt senki ne maradjon távol!

 • Csobánka-Szentkút búcsú (Sarlós Boldogasszony), júl. 1., szombat, 11:00, 

Dr. Bábel Balázs Kalocsa-Kecskeméti érsek misézik, előtte rózsafüzér, utána agape! Idén máskor nem lesznek ott elsőszombati szentmisék!

 • Újítsd meg csodáidat – lelki nap, jún. 24., Bp. Szt. Margit Gimnázium sportcsarnoka, tanítások, gyógyító ima, Tűz és Fény szentségimádás, dicsőítés, szentmise! Részletek, jelentkezés: https://www.ujitsdmegcsodaidat.org/ 
 • Katolikus Óvoda indul Budakalászon 2023/2024-es tanévben, egy csoporttal. Részletes tudnivalók a levelezőlistánés a kitett hirdetményen!
 • Külön plébániai gyűjtések (sekrestye, cserkészotthon, Szt. Miklós kápolna! Levelező lista, honlap, kitett levelek!