Nagyböjt 3. vasárnapja – 2024. márc. 3.

MISEREND, MISESZÁNDÉKOK

Vasárnap (03.03.),

Nagyböjt 3.

09:00, templom,

gitáros

elhunyt Viki és Csaba barátokért
18:00, templom elhunyt Zsuzsanna hetvennyolcadik születésnapja alkalmából
Kedd (03.05.) 07:00, templom Igeliturgia áldoztatással
Szerda (03.06.) 18:00, templom elhunyt Éváért
Csütörtök (03.07.) 07:00, templom tisztítótűzben szenvedőkért
Elsőpéntek (03.08.) 18:00, templom hálából születésnap alkalmából és élő családtagokért
Szombat (03.09.),

előesti vasárnapi

18:00, 

TEMPLOM

egyházközségért
Vasárnap (03.10.),

Nagyböjt 4. (Laetare – vigadozó v.)

09:00, templom Csere és Török családok élő és elhunyt tagjaiért
18:00, templom elhunyt Fazekas Lászlóné Rózsáért halálának első évfordulója alkalmából

Gyóntatás:

 • hétköznap szentmisék előtt fél órával, 
 • pénteken 17:00-17:45, templom!

Heti imaórák a templomban:

 • Szeretetláng imaóra, csütörtök 07:30-08:30
 • Ünnepélyes rózsafüzér, péntek 17:00-17:40
 • Nagyböjtben keresztúti ájtatosság, péntek 17:00-17:45
 • Csendes szentségimádás, vasárnap, 17:00-17:45

Havi imaórák a templomban

 • Gitáros szentségimádás, elsőcsütörtök, 19:00-20:00
 • Jézus Szíve litánia, elsőpéntek, 17:40
 • Engesztelő imaóra, elsőszombat, 17:00
 • Magzatokért imaóra, harmadik hétfő, 17:00
 • Gyermekek ima félórája, harmadik kedd, 17:30

Plébániai iroda: 

Ny: kedd, csütörtök 10:00-12:00, szerda, péntek 13:00-17:00,

T: 26/325-006, M: 30/459-4095, E: pomaziplebania.iroda@gmail.com

Hirdetések:

  • Mécses Börtönmisszió pomázi tagjainak tanúságtétele  a levelező- szolgálatukról márc. 3., vasárnap a 9 órás gitáros szentmise után! Egy TV beszélgetést is ajánlunk erről: https://www.youtube.com/watch?v=6x7C_9RW4i8
 • Nagyböjti tartós élelmiszer gyűjtés, sekrestyében, plébánián, karitász-házban! Pénzbeli támogatást is lehet adni a karitász munkatársaknak!

A Karitásznak lehetősége van tavaszi vetőmag csomagot juttatni néhány rászorulónak, akik kerttel rendelkeznek. Kérjük, hogy ha a környezetükben van olyan személy, akinek fontos, hasznos lenne ilyen segítség, jelezzék Kovácsné Valéria karitászcsoport-vezetőnek a kovacsnevaleria@gmail.com email címen.

 • Elsőcsütörtöki szentségimádás!
 • Keresztút elsőáldozóinkkal, péntek 17:00! Várunk minden gyermeket!
 • Gitáros, dicsőítő szentségimádás a csobánkai Segítő Nővérek rendházában (Templom köz 4.), március 8-án, pénteken, a nagyteremben, amire szeretettel várjuk a testvéreket. A kezdés időpontja: 19.00 óra, legkésőbb 21.00 óráig fog tartani. A szentségimádás elemei lesznek gitáros dicsőítés, csend, közbenjárás. Kérjük a testvéreket, hogy legkésőbb 18.45-re érkezzenek, mert így tudunk mindenkit beengedni.
 • Nagyböjti plébániai lelki nap március 9-én szombaton lesz a Zeneiskola koncerttermében. Részletek a plakáton, levelező listán, facebook oldalon, honlapon! Jelentkezési lap a polcon!

Ekkor a szombat esti szentmise a templomban lesz!

  • Templomkerti keresztútjárás, márc. 10., 9-es szentmise után!
  • Kérjük, hogy aki barkát tud hozni virágvasárnapra, legyen kedves mielőbb leadni a templomban, vagy a plébánián!
  • A nagycsütörtöki lábmosás szertartásához keresünk jelentkező híveket (személyesen a sekrestyében, e-mailben az iroda címén)!
  • Jegyesoktatás: aki idén a mi templomunkban szeretne házasodni, március végéig jelentkezzen az irodában, vagy az irodai elérhetőségeken!
  • Húsvét utáni plébániai lelki nap (cserkészeink szervezésében), ápr. 6., szombat (kezdés 9:00), részletek később!
 • Egyházközségi éves program, ünnepek rendje! Honlap, faliújság!
 • Egyházközségi tábor, Parád, júl. 24-28. (csüt. du. – vas. ebédig)!

A jelentkezési felület árakkal, szállástípusokkal, részletekkel  hamarosan megnyílik, ahol a legfürgébbek megtalálhatják a már megszokott kedvezményeket is. Terveink szerint a nagyobbaknak a tábor területén belül – a felnőttektől kicsit elkülönülve térben és programban- ifjúsági altábort biztosítunk. A kisebbekkel pedig a megszokott módon óvónénik, fiatalok foglalkoznak majd, míg mi, felnőttek különböző módon töltekezhetünk lelkileg, testileg, szellemileg. Sok beszélgetés, sport, kirándulás, kézműveskedés, tábortűz várja a résztvevőket.

 • Önkéntes beteglátogató alapképzés indul a Budapesti Katolikus Kórházlelkészség szervezésében. A soron következő képzés 2024. április 13-án indul. A képzésre jelentkezni a Kórházlelkészség (06-1) 224-86-40-es telefonszámán lehet hétköznap 8-16 óra között március folyamán. Jelentkezési határidő márc. 31. Szükség lenne önkéntesekre a Kiskovácsi Boldog Gellért Máltai Pszichiátriai Szakkórházban is! Aki jelentkezik a képzésre, jelezze István László csoportvezetőnek is! (pomilaci70@gmail.com), lásd plakát!
 • Filmklub, márc. 14., csütörtök, 19:30, közösségi ház
 • Mária Rádió Magazin megjelent!